Zakończyła się XII edycja akcji „Zbierasz zużyte baterie - chronisz środowisko”, organizowana przez Spółkę NOVA, we współpracy z Wydziałem Środowiska oraz Wydziałem Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza, pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

 


 

Akcja, kierowana do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Nowego Sącza, organizowana jest od 12 lat. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba uczniów i przedszkolaków zaangażowanych w zbieranie baterii oraz ilość zebranych zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych. 

Podczas uroczystej gali podsumowującej akcję, która odbyła się 14 czerwca w sądeckim ratuszu, nagrody wręczał dzieciom sekretarz Miasta Nowego Sącza Piotr Lachowicz, prezes spółki NOVA Krzysztof Krawczyk oraz dyrektor Wydziału Środowiska Grzegorz Tabasz. 

W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. NOVA sp. z.o.o. uczestniczyła w II Sądeckich Targach Ogrodniczych w Nowym Sączu organizowanych przez Fundację Sądecką.
Licznie odwiedzający stoisko mieszkańcy oraz goście, mieli możliwość zapoznania się
z szeroką ofertą usług świadczonych przez miejską spółkę.

            Patronat Honorowy nad II Sądeckimi Targami Ogrodniczymi objęli marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Wśród innych wiodących firm, Nova sp z.o.o. była jednym z głównych partnerów Targów.

Drzewka możemy wykorzystać na wiele sposobów. Nasza firma przyjmuje od swoich klientów niechciane choinki i przetwarza je na kompost, który później wykorzystywany jest jako nawóz.

Drzewka można przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Tarnowskiej 120.

Choinka

PSZOK czynny jest:

w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 16:00,

 w soboty w godzinach od 9:00 do 13:00.

Choinka musi być pozbawiona ozdób, nie należy jej też pakować do dodatkowych opakowań foliowych czy kartonowych.

W dniu 27 października 2018 zakończono obchody Jubileuszu 20-lecia Spółki NOVA. W uroczystości w sądeckim ratuszu uczestniczył prezydent miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak wraz z zastępcą Wojciechem Piechem, Zarząd spółki NOVA, prezesami spółek miejskich i innymi zaproszonymi gośćmi.

CIEKAWOSTKI

BIP